Detoxikační projevy

Správná detoxikace většinou neprobíhá bez příznaků. 

Tělo, které je zanesené toxiny, se čistí. Veškeré škodliviny odcházejí z organismu pryč - většinou o svém odchodu dávají vědět. V takovém případě hovoříme o tzv. detoxikačních projevech. Projevy detoxikace jsou naprosto žádoucí a neškodné. Právě období uvolňování a vylučování toxinů bývá nejčastějším obdobím výskytu detoxikačních projevů. Někdy se objeví během prvních pár dnů, jindy třeba až po týdnech nebo měsících - vše záleží na tom, jak rychle imunitní systém zaznamená informace o toxinech
a s jakou mírou intenzity je začne zneškodňovat. 

Detoxikace je běh na dlouhou trať a kdo se do ní jednou pustí, měl by vytrvat. Výsledek se i přes všechny možné dočasné překážky dostaví. 


Má-li někdo astma způsobené toxickým zatížením plic, průdušek, mozku nebo třeba střev, nemůžeme dopředu stanovit, zda jeho detoxikační projevy budou zahrnovat dočasné zhoršení astmatu, výsev ekzému, krátkodobý kašel nebo třeba nesnesitelnou únavu. 

Tyto stavy se dají celkem snadno vysvětlit. Postupným rozbíjením infekčních ložisek v zasažené tkáni, která mohou být již časem zaschlá, dochází působením preparátů k postupnému uvolňování a odlupování. Tyto procesy působí na okolní tkáň, která je protkána nervovými vlákny. K tomu se do krevního řečiště  "vysype" obsah těchto infekčních ložisek (viry, bakterie, plísně, paraziti) a imunitní systém, který je dosud neviděl, začíná tyto patologické zátěže likvidovat. Určitý čas trvá, než se těchto toxických patogenů tělo zbaví. Podobně to pak platí i u těžkých kovů, organických a anorganických zátěží, které během odstraňování působí na náš nervový systém a potom pociťujeme nepříjemné pocity případně stavy bolesti. 


Po absolvování detoxikace se naopak si lidé pochvalují, jak se skvěle cítí. Psychika se výrazně zlepšuje. Únava, agresivita, stres, starostlivost samovolně mizí. Úzkost ustupuje, odolnost organizmu proti mikrobiálním nákazám je výrazně lepší. Také fyzická kondice se zlepšuje. Patologické projevy jako alergie, výtoky, bolesti, kožní problémy, které nás před detoxikací trápily,  postupně ustupují až zcela vymizí.

S odstraněním toxinů se zlepšuje chuť do života, což má výrazný vliv celkově na zdraví. 

Na rozdíl od varovných nežádoucích účinků léků jsou projevy detoxikace naprosto žádoucí, přirozené
a nutno také podotknout, že neškodné.  

Proto není na místě obava z detoxikace!